* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 922 1775 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Flowers |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 26 mm |
| Weight | 250 g |
| Number of parts | 2 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 922 1775 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Flowers |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 26 mm |
| Weight | 250 g |
| Number of parts | 2 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
OurVide Poche Music Dandelion bowlcombines the melodies of nature's music. Dandelion seeds, depicted as delicate musical clefs, seem to float weightlessly into the distance. Large pieces are often created from many small parts: just as in music, individual notes become large symphonies, a dandelion grows again from the small seed of the dandelion. Our bowl is a versatile piece of porcelain and can be used as a saucer for delicacies, as a place to put keys and change, or as a decorative eye-catcher.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet