* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 143 1775 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Sheet music, Flowers |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 345 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 143 1775 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Sheet music, Flowers |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 345 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
This mug beautifully expresses the harmony between nature and music. The dandelion seeds in the form of many small musical notes convey a light and carefree impression as they fly out into the world. Often, great pieces arise from many small parts. In nature, the dandelion seed grows into a new dandelion, and in music, a sequence of notes creates entire compositions and works of art. This snuggle mug is perfect as a gift for yourself or for your best friend.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White
Motif: Dandelion
Occasion: Leisure
Shape: Snuggle Mug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs