* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 053 0637 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Coffee |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 120 mm |
| Height | 60 mm |
| Filling content | 85 ml |
| Weight | 205 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 053 0637 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Coffee |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 120 mm |
| Height | 60 mm |
| Filling content | 85 ml |
| Weight | 205 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Stimulant, elixir of life, or relaxant - many favorable characteristics have been attributed to coffee. Könitz mugs add just one more excellent feature: lifestyle. Ranging from classic black and white to colorful designs or statement mugs for the office desk, Könitz offers a broad range of designs for every taste and demand. Neutral to taste, our high-quality porcelain helps to keep your hot beverages warm. Könitz coffee cups and mugs are the perfect gift for your best friend and a real treat for your own drinking enjoyment. Latte macchiato, cappuccino, espresso, or just a normal cup of filter coffee, Könitz offers the perfect cup for every flavor.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White, Black
Motif: Espresso
Occasion: Leisure, birthday
Number of pieces: 2
Shape: Espresso & Minipresso
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs