* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 353 1775 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Sheet music |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 74 mm |
| Height | 71 mm |
| Filling content | 90 ml |
| Weight | 115 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 353 1775 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Sheet music |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 74 mm |
| Height | 71 mm |
| Filling content | 90 ml |
| Weight | 115 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
This mug from Könitz expresses the harmony of nature and music. The seeds of the dandelion in the shape of many small clefs convey a light and carefree impression as you fly out into the world. Large pieces are often created from many small parts - in nature, new dandelions grow from the seeds of the dandelion, in music, entire compositions and works of art are created from a sequence of notes. The coffee mugs are suitable as a gift for yourself or for your best friend. Make your loved ones happy and give your girlfriend the new favorite teacup, the best coffee pot for the family and the most beautiful mug for your own cocoa enjoyment.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet