* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 618 1694 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored, Silver |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 130 mm |
| Height | 205 mm |
| Filling content | 370 ml |
| Weight | 800 g |
| Number of parts | 5 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 618 1694 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored, Silver |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 130 mm |
| Height | 205 mm |
| Filling content | 370 ml |
| Weight | 800 g |
| Number of parts | 5 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Say goodbye to boring drip coffee and brew your coffee yourself with the Coffee for One Set. As a sustainable alternative, Coffee for One uses neither coffee filters nor electricity. This slow coffee brewing method focuses on a holistic and conscious enjoyment of the delicious beverage. You're sitting comfortably, your coffee is hot,With the Colour Flow mug, you're feeling quite a lot.A morning artwork that inspires and enlivens,Your day gets brighter, no matter what it heightens.For coffee enjoyment without electricity's hum, This mug brings color and joy into your home. Dishwasher safe, clean in a jiffy, A true eye-catcher, makes coffee quite spiffy!
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White, Colorful
Motif: Splash of color
Occasion: Leisure
Shape: Coffee For One
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs