* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 618 1810 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | Brown, Black |
| Motifs | Text, Coffee |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 128 mm |
| Height | 94 mm |
| Filling content | 370 ml |
| Weight | 370 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 618 1810 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | Brown, Black |
| Motifs | Text, Coffee |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 128 mm |
| Height | 94 mm |
| Filling content | 370 ml |
| Weight | 370 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Stylish, modern, trend-conscious - 100% Coffee impresses with its innovative design: the combination of strong contrasts with rose-gold color play and raised, tactile lettering. This innovative mug appears with magnificent, fine lettering in rose gold as a relief with a black background. This porcelain series is available in 2 different shapes: espresso and mug - perfect for coffee, espresso, cappuccino and more.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs