* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 976 2139 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored, Green |
| Motifs | Plants, Flowers |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 178 mm |
| Height | 162 mm |
| Weight | 692 g |
| Number of parts | 4 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 976 2139 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored, Green |
| Motifs | Plants, Flowers |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 178 mm |
| Height | 162 mm |
| Weight | 692 g |
| Number of parts | 4 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Tea time means enjoyment time, time to switch off or time with your loved ones. No matter how you prefer your tea, the Tea for me tea set from Könitz porcelain is a decorative and practical way to serve it. It contains not only a teapot with integrated strainer, but also a matching cup with storage tray. All the pieces fit together perfectly and are sure to find a place in your kitchen. The set also impresses visually with its harmonious design: rosehips, cherries, berries and many other fruits adorn the high-quality bone china products.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet