* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 353 1694 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday, Carnival, Shrovetide, Halloween |
| Wide | 74 mm |
| Height | 71 mm |
| Filling content | 90 ml |
| Weight | 115 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 353 1694 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday, Carnival, Shrovetide, Halloween |
| Wide | 74 mm |
| Height | 71 mm |
| Filling content | 90 ml |
| Weight | 115 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
A colorful sea of colors adorns this mug from Könitz Porcelain. Green, blue, red, orange and yellow merge into one another and form imaginative patterns. This guarantees a good mood at the breakfast table even on gray days. Thanks to the high-quality workmanship, the product is also suitable as a small gift for your loved ones.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet