* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 143 2448 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | Brown, White, Multicolored |
| Motifs | Guess how much I love you |
| Event | Leisure time, Love, Valentine's Day, Anniversary, Wedding, Marriage |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 345 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 143 2448 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | Brown, White, Multicolored |
| Motifs | Guess how much I love you |
| Event | Leisure time, Love, Valentine's Day, Anniversary, Wedding, Marriage |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 345 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Cute mug with a lovely design. This adorable cuddly mug from Könitz is the perfect gift for everyone you love. With its cute design and the loving message Guess how much I love you , it will put a smile on everyone's face.
High-quality materials and workmanship. The mug is made of high-quality porcelain and holds 420 ml. It is dishwasher and microwave safe, so you can enjoy it for a long time.
Perfect for any occasion. Whether for a birthday, Christmas or just because - the Guess how much I love you mug is always a great gift idea. It's also perfect for personal use and makes for cozy moments while drinking coffee or tea.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: Blue
Motif: Bunny
Occasion: Valentine's Day, Birthday, Anniversary, Mother's Day
Number of pieces: 1
Shape: Coffee & Tea mugs
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet