* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 143 2449 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | Brown, White, Multicolored |
| Motifs | Animals, Guess how much I love you |
| Event | Leisure time, Birthday, Birth |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 410 g |
| Number of parts | 3 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 143 2449 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | Brown, White, Multicolored |
| Motifs | Animals, Guess how much I love you |
| Event | Leisure time, Birthday, Birth |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 410 g |
| Number of parts | 3 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
The little and the big rabbit love each other very much. How much? They tell each other in a creative way. One answer to the question is: To the moon... and back again. With these words, the big rabbit whirls his little friend high into the air. The cute figures are surrounded by a sea of flowers. Consisting of a tea mug, a strainer and a matching lid, this beautiful tea set provides you with everything you need for your tea ceremony. The Do you know cup made of porcelain has the cozy cup shape typical of Könitz and has plenty of space for your favorite drink.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs