* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 000 2416 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Black, Red |
| Motifs | Christmas |
| Event | Christmas |
| Wide | 125 mm |
| Height | 114 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 368 g |
| Number of parts | 3 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 000 2416 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Black, Red |
| Motifs | Christmas |
| Event | Christmas |
| Wide | 125 mm |
| Height | 114 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 368 g |
| Number of parts | 3 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Immerse yourself in the atmosphere of Christmas and Christmas markets with our charmingSanta Claus gift set. The set consists of a lovingly designed mug and 50 g mulled wine spice from Gewürz Mayer. The festively designed mug is perfect for enjoying your favorite hot mulled wine. With the high-quality mulled wine spice, which fills each mug with the classic Christmas aromas of cloves, cinnamon and star anise, this set invites you to spend contemplative moments with your loved ones.
Set consists of a mug, a gift box and a Mulled wine spice.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet