* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 134 2774 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Asterix & Obelix, People |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 121 mm |
| Height | 102 mm |
| Filling content | 380 ml |
| Weight | 333 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 134 2774 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Asterix & Obelix, People |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 121 mm |
| Height | 102 mm |
| Filling content | 380 ml |
| Weight | 333 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
With the mug Le chef ici, c'est moi! ( I'm the boss here! ) you're sure to make your colleagues in the office or your family smile at the breakfast table. The cheeky saying comes from the stories of the rebellious Gauls and testifies to the special charm and humor of the characters. Not only the illustrations of Asterix, Obelix &, Co., but also the speech bubbles are part of the unmistakable look of the comics. This Asterix mug is therefore a wonderful gift idea for all Asterix fans in your life. The matching set also includes a plate and cereal bowl. This way you can ensure that your message is definitely seen.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet