* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 2 057 2826 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Yellow |
| Motifs | Stripes |
| Event | Leisure time, Birthday, Baptism, Birth |
| Wide | 131 mm |
| Height | 89 mm |
| Filling content | 425 ml |
| Weight | 223 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 2 057 2826 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Yellow |
| Motifs | Stripes |
| Event | Leisure time, Birthday, Baptism, Birth |
| Wide | 131 mm |
| Height | 89 mm |
| Filling content | 425 ml |
| Weight | 223 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Using lines as a motif can be interpreted as a statement of timeless elegance. On our mugs you will find line patterns in different color variations. The sunny yellow color brings a touch of cheerfulness and puts you in a good mood all day long. TheStripes - Sunflower mugoffers enough space for any hot drink, whether coffee, tea or cocoa. If you need a perfect gift for your loved ones, you have come to the right place - the mug with lines in yellow will bring a lot of joy to give as a gift.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet