* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 7 239 2890 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Black, Silver |
| Event | Birthday |
| Wide | 120 mm |
| Height | 95 mm |
| Filling content | 395 ml |
| Weight | 356 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 7 239 2890 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Black, Silver |
| Event | Birthday |
| Wide | 120 mm |
| Height | 95 mm |
| Filling content | 395 ml |
| Weight | 356 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Zodiac Mug Sagittarius Connected to the Cosmos
Courage, adventure, and curiosity define the zodiac sign Sagittarius. These qualities are reflected in our elegant matte black mug. Ruled by the element of fire, Sagittarius stands for optimism, joy for life, and the excitement of always discovering new paths. For centuries, people have looked to the stars to find guidance, inspiration, and fresh perspectives that bring strength and confidence.
The front features the Sagittarius zodiac sign, a symbol of vision and adventurous spirit. On the back, the Sagittarius constellation unfolds in a delicate pattern of sparkling stars, evoking the vastness of the night sky and revealing the harmonious order of the universe in every moment of life.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet