* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 002 2173 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored, Blue |
| Motifs | Pattern, Animals |
| Event | Leisure time |
| Wide | 117 mm |
| Height | 95 mm |
| Filling content | 330 ml |
| Weight | 330 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 002 2173 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored, Blue |
| Motifs | Pattern, Animals |
| Event | Leisure time |
| Wide | 117 mm |
| Height | 95 mm |
| Filling content | 330 ml |
| Weight | 330 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
The legendary unicorn has also made its way into Könitz products. This sweet mythical creature conquers all hearts and is a must-have for anyone who needs a (coffee) break. One thing is certain: this mug will bring a smile to your face even on bad days. Complete with magic stars and a rainbow. Gift your friends their new favorite tea mug, the best coffee mug for your family, or treat yourself to a wonderful mug for juice and cocoa.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: Colorful, White
Motif: Unicorn
Occasion: Leisure
Shape: Coffee & Tea mugs
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs