* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 41 5 000 0016 |
|---|---|
| Brand | Waechtersbach |
| Material | Bone China |
| Colours | Brown, Multicolored, Gray |
| Motifs | Coffee |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 186 mm |
| Height | 98 mm |
| Filling content | 255 ml |
| Weight | 1333 g |
| Number of parts | 5 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 41 5 000 0016 |
|---|---|
| Brand | Waechtersbach |
| Material | Bone China |
| Colours | Brown, Multicolored, Gray |
| Motifs | Coffee |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 186 mm |
| Height | 98 mm |
| Filling content | 255 ml |
| Weight | 1333 g |
| Number of parts | 5 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Looking for the perfect mugs for a housewarming gift or just for yourself? Then you'll love this set of 4 mugs in various colours with handmade style, perfect for starting every morning cheerfully with a coffee or tea in these beautiful mugs.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: Brown, Grey
Occasion: Leisure
Content: Set of 4 Mugs
Number of pieces: 1
Shape: Coffee & Tea Mag
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet