* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 2 057 2815 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Lila |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday, Baptism |
| Wide | 131 mm |
| Height | 89 mm |
| Filling content | 425 ml |
| Weight | 223 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 2 057 2815 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Lila |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday, Baptism |
| Wide | 131 mm |
| Height | 89 mm |
| Filling content | 425 ml |
| Weight | 223 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Give your morning coffee a stylish touch with ourDelicious Coffee mug. The motif on the mug immediately conveys the feeling of freshly brewed and aromatic coffee and promises a good start to the day. Thanks to the appropriate shape and the comfortable handle, the mug is comfortable to hold. The high-quality material and the detailed workmanship ensure the product's longevity.
Whether for your own coffee break or as a great gift for coffee lovers - with this mug you always make the right choice.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet