* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 002 2875 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Multicolored, Yellow |
| Motifs | Pattern, Christmas |
| Event | Leisure time, Christmas |
| Wide | 117 mm |
| Height | 95 mm |
| Filling content | 300 ml |
| Weight | 342 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 002 2875 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Multicolored, Yellow |
| Motifs | Pattern, Christmas |
| Event | Leisure time, Christmas |
| Wide | 117 mm |
| Height | 95 mm |
| Filling content | 300 ml |
| Weight | 342 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
The beautiful Christmas cup is characterized by the Christmas bakery with lots of vanilla crescents! This coffee and tea mug is perfect as a Christmas gift.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White
Occasion: Christmas, Leisure
Design: Christmas bakery
Shape: Coffee and Tea Cug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet