* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 143 2361 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Blue, Red |
| Motifs | The little Prince |
| Event | Leisure time, Birthday, Pregnancy |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 328 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 143 2361 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Blue, Red |
| Motifs | The little Prince |
| Event | Leisure time, Birthday, Pregnancy |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 328 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
The airplane is the central motif of this cozy mug from Könitz Porcelain. Sitting in it is the Little Prince, setting off on his next adventure. An inspiring quote complements the lovingly designed illustration: May the stars guide you. This Little Prince mug is sure to inspire the thoughts of all fans of the famous children's book character and bring a smile to their faces.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White
Motif: The little Prince, Human
Occasion: Bithday, Freetime, Birth
Shape: Snuggle mug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet