* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 2 057 2616 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Brown, White, Green |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Christmas |
| Wide | 131 mm |
| Height | 88 mm |
| Filling content | 450 ml |
| Weight | 225 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 2 057 2616 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Brown, White, Green |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Christmas |
| Wide | 131 mm |
| Height | 88 mm |
| Filling content | 450 ml |
| Weight | 225 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
When the days get shorter and it's cold outside, people like to sit together and enjoy a hot tea, coffee or cocoa from this mug. In a scene of trees, berries and bushes, this mug makes us think of the animals in the forest, the birds that don't migrate south and the game that tries to find food under the thick blanket of snow. The mug is made of high-quality bone china porcelain and, in addition to its brilliant main motif, also impresses with fine decorations as an interior image and on the handle.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet