* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 7 275 2850 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Multicolored, Blue |
| Motifs | Asterix & Obelix, People |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 123 mm |
| Height | 92 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 290 g |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 7 275 2850 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Multicolored, Blue |
| Motifs | Asterix & Obelix, People |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 123 mm |
| Height | 92 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 290 g |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
The Asterix - Swimming mug from Könitz brings vibrant comic art to your daily life. The design features Asterix and Obelix in a humorous moment swimming, perfectly capturing the dynamic and cheerful spirit of the Asterix comics. The colorful depiction and detailed illustrations bring the characters to life, ensuring a good mood with every sip. This mug is a tribute to the adventures of Asterix and Obelix that have captivated generations of readers, bringing that fun right into your hands.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: multicolored
Motif: Asterix
Occasion: breakfast, office, gift, birthday
Number of pieces: 1
Shape: Coffee & Tea mug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet