* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 7 267 2896 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Brown, White, Multicolored |
| Motifs | Animals, Guess how much I love you |
| Event | Leisure time, Birthday, Baptism |
| Wide | 104 mm |
| Height | 80 mm |
| Filling content | 200 ml |
| Weight | 220 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 7 267 2896 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Brown, White, Multicolored |
| Motifs | Animals, Guess how much I love you |
| Event | Leisure time, Birthday, Baptism |
| Wide | 104 mm |
| Height | 80 mm |
| Filling content | 200 ml |
| Weight | 220 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
The wonderful children's story Guess How Much I Love You is lovingly illustrated on Könitz Porcelain's high-quality mugs, bringing it to life. Just as the big and the little hare accompany us through life, many special people also do - with this Guess How Much I Love You mug, you can show them how much they mean to you. The phrase Guess how much I love you! is sure to bring joy and remind you of your special bond with every morning coffee or tea. Made of high-quality porcelain, the mug impresses not only with its adorable illustration but also with its high quality. So, whether as a gift or as an addition to your breakfast table, it will certainly make a good impression.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White
Occasion: Leisure
Design: Rabbits
Shape: Bone China mug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet