* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 2 057 2814 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Green, Gold |
| Motifs | Plants |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 131 mm |
| Height | 89 mm |
| Filling content | 425 ml |
| Weight | 223 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 2 057 2814 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Green, Gold |
| Motifs | Plants |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 131 mm |
| Height | 89 mm |
| Filling content | 425 ml |
| Weight | 223 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
This elegant bone china mug has an extraordinary design in green and gold tones. The delicate ginkgo leaves decorate the mug and serve as a symbol of elegance. The high-quality material and the fine workmanship make the mug perfect for everyday use. Brighten up your coffee or tea break with this stylish and practicalGinkgo mugfrom Könitz.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet