* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 9 248 2769 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Asterix & Obelix, Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Height | 80 mm |
| Filling content | 525 ml |
| Weight | 430 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 9 248 2769 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Asterix & Obelix, Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Height | 80 mm |
| Filling content | 525 ml |
| Weight | 430 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Idefix loves to enjoy a juicy bone for breakfast. He holds it proudly in his mouth and looks forward to you joining him while he eats. You can enjoy your own favorite breakfast from the bowl with the Asterix motif, from the modern breakfast bowl to the classic muesli. The funny illustration is designed with great attention to detail and is sure to delight all fans of the iconic Gauls. In addition to the high-quality porcelain bowl, you can also get a matching plate and mug in the Könitz shop to complete your breakfast table.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs