* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 053 2076 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 120 mm |
| Height | 60 mm |
| Filling content | 85 ml |
| Weight | 205 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 053 2076 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 120 mm |
| Height | 60 mm |
| Filling content | 85 ml |
| Weight | 205 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
An espresso in the morning or as a finish to a delicious meal is not only soothing, but also a pick-me-up. With man's most loyal companion on the espresso cup, it is sure to put a smile on your face even on bad days. The high-quality set made of the finest porcelain is rounded off by the simple black plate. The Funny Dogs are perfect as a gift for a special occasion or for moments of enjoyment. Dog lovers will surely also enjoy the other mug shapes with funny dogs in our shop.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White, Black
Motif: Funny cats
Occasion: Leisure, birthday
Number of pieces: 2
Shape: Espresso & Minipresso
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet