* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 7 275 2348 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Pattern, Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 123 mm |
| Height | 92 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 290 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 7 275 2348 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Pattern, Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 123 mm |
| Height | 92 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 290 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
The elephant in the porcelain store at Könitz Porzellan is brightly colored. The gentle giant from Africa and Asia is given a beautiful watercolor portrait here. The gradient colors and random splashes bring the majestic animal to life in a creative way. Combined with the high-quality bone china material, the colorful mug will be a special eye-catcher on your breakfast table or desk. The colorful design will always put you in a good mood. An original gift for your best friend, dear colleagues and all art lovers.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet