* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 143 2706 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 328 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 143 2706 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 328 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Funny animal faces, on cuddly mugs. Can you recognize which animal is behind it? The little cute faces shine towards you in black and white. The dog is a great gift for all lovers of cute four-legged friends and a joy for every age group. As a tea mug, but also as a coffee or cocoa mug, the product is perfectly suited due to its characteristic, chubby shape.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White
Motif: Dog Face
Occasion: Leisure
Shape: Snuggle mug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet