* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 255 2687 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Multicolored, Blue |
| Motifs | Pattern, Points, Stripes |
| Event | Leisure time, Birthday, Mother's Day |
| Wide | 136 mm |
| Height | 112 mm |
| Filling content | 600 ml |
| Weight | 300 g |
| Number of parts | 2 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 255 2687 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Multicolored, Blue |
| Motifs | Pattern, Points, Stripes |
| Event | Leisure time, Birthday, Mother's Day |
| Wide | 136 mm |
| Height | 112 mm |
| Filling content | 600 ml |
| Weight | 300 g |
| Number of parts | 2 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Embark on a journey to the Far East with this fascinating mug from the Wunderbar collection. The word Orient comes from Latin and means something like rising sun . Mystical, beautiful and colorful details characterize the design of the mug. The contrast of bright turquoise and complementary orange ensure a fresh and unique look. You will receive the Wunderbar mug in a matching gift box.
Set consists of a mug and a gift box.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs