* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 255 2691 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Gold |
| Motifs | Hearts |
| Event | Leisure time, Birthday, Mother's Day |
| Wide | 136 mm |
| Height | 112 mm |
| Filling content | 600 ml |
| Weight | 300 g |
| Number of parts | 2 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 255 2691 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Gold |
| Motifs | Hearts |
| Event | Leisure time, Birthday, Mother's Day |
| Wide | 136 mm |
| Height | 112 mm |
| Filling content | 600 ml |
| Weight | 300 g |
| Number of parts | 2 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Ein dezentes, elegantes Design macht diesen Bone China Becher aus der Wunderbar Kollektion von Könitz Porzellan zum Hingucker auf jedem gedeckten Tisch. Eine feine, golden schimmernde Linie legt sich um seinen Rand. Zwei kleine Herzen aus echtem Gold runden die Gestaltung stimmig ab. Verpackt in einem passenden Karton eignet sich der hochwertige Becher hervorragend als besonderes Geschenk für jeden Anlass. We recommend hand washing, please do not microwave.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet