* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 255 2686 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored, Yellow, Gold |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday, Mother's Day |
| Wide | 136 mm |
| Height | 112 mm |
| Filling content | 600 ml |
| Weight | 300 g |
| Number of parts | 2 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 255 2686 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored, Yellow, Gold |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday, Mother's Day |
| Wide | 136 mm |
| Height | 112 mm |
| Filling content | 600 ml |
| Weight | 300 g |
| Number of parts | 2 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Baroque art transports the viewer into a wonderful, fairytale world. It amazes and overwhelms with magnificent decorations and ornaments as well as a pronounced preference for symmetry. Könitz Porcelain pays tribute to this special era in art history with the Wunderbar Baroque mug. It is decorated with well-known baroque elements, metallic gold and silver effects as well as a detailed design that continues on the inside and handle of the baroque mug. Packed in a matching box, the high-quality mug is ideal as a special gift for any occasion.
Set consists of a mug and a gift box.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet