* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 4 20A 2793 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Asterix & Obelix |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Height | 20 mm |
| Weight | 480 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 4 20A 2793 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Asterix & Obelix |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Height | 20 mm |
| Weight | 480 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Are you ready to take charge? With this pretty plate, you can show everyone who's boss! The 20cm plate offers enough space for your culinary creations and is made of high-quality porcelain. It convinces with its simple design with the imprint "Der Chef hier bin ich!". Whether for breakfast, lunch, or dinner - your meals taste even better on this plate. It is dishwasher and microwave safe, making it a practical companion for everyday use.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White
Occasion: Leisure
Shape: Plates & Bowls
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet