* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 143 0872 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black, Green |
| Motifs | Tea |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 410 g |
| Number of parts | 3 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 143 0872 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black, Green |
| Motifs | Tea |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 410 g |
| Number of parts | 3 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Attention tea lovers! With the Tea for You - Tea Collage set, your tea time becomes a colorful delight. This cup says: I'm not just here for the tea, I bring good vibes too! Ideal for those who enjoy their tea with a touch of art. The vibrant porcelain mug with a matching lid and tea strainer brings a smile to every face - and is super practical too. Whether as a gift or for your own tea break, this set is sure to draw admiring glances. So, grab the Tea Collage and make your tea time the highlight of the day! This set is made of high-quality porcelain. Perfect for cold days to warm your hands while enjoying tea, coffee, or hot chocolate. Dishwasher and microwave safe for your convenience..
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White, Green
Motif: Leaves
Occasion: Leisure
Content: mug with sieve and lid
Number of pieces: 3
Shape: Tea For You
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs