* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 143 0812 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Red, Green |
| Motifs | Christmas |
| Event | Christmas |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 410 g |
| Number of parts | 3 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 143 0812 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Red, Green |
| Motifs | Christmas |
| Event | Christmas |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 410 g |
| Number of parts | 3 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
When the days get shorter and it's cold outside, people love to sit together and enjoy a hot drink. The Christmas elk plays hide and seek in front of the silhouette of white fir trees, peeking out from behind colorfully decorated Christmas trees, its red nose glowing. The cuddly mugs are made of high-quality porcelain, are ideal for tea or cocoa and warm your hands wonderfully on cold days as they nestle snugly against the mug. The Tea for you - Set also includes a matching strainer and a porcelain lid for tea drinkers, so you can not only enjoy coffee or chocolate with the mug, but also tea in comfort.
Translated with DeepL.com (free version)
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet