* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 143 2316 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Red, Light blue |
| Motifs | People, The little Prince |
| Event | Leisure time, Birthday, Birth |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 410 g |
| Number of parts | 3 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 143 2316 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Red, Light blue |
| Motifs | People, The little Prince |
| Event | Leisure time, Birthday, Birth |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 410 g |
| Number of parts | 3 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
The Little Prince looks down, very excited. He is high up in his plane and is floating above the world. His yellow scarf flutters in the wind. Where will his journey take him? The saying ...may the stars guide you gives a hint for the way. The loving design makes this The Little Prince mug from Könitz Porcelain the ideal gift for every fan of the children's book character and all those who are about to embark on an adventure themselves. The high-quality porcelain mug impresses with its characteristic round shape that fits comfortably in the hand.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs