* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 143 2604 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Green, Yellow |
| Motifs | Tea |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 345 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 143 2604 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Green, Yellow |
| Motifs | Tea |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 345 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Add a touch of freshness to your daily life with the Victoria Lowe Fruity Tea Lemon snuggle mug. The high-quality porcelain mug is adorned with vibrant lemon motifs, giving you a summery feel. The large handle and comfortable shape fit perfectly in your hand, offering you maximum comfort. Whether you're enjoying your morning tea or relaxing in the afternoon, this mug will quickly become your favorite piece and bring a smile to your face.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White, Yellow
Motif: Tea, Plants, Animals
Occasion: Birthday, Freetime,
Shape: snuggle mug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet