* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 143 2316 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Blue, Red |
| Motifs | The little Prince |
| Event | Leisure time, Birthday, Pregnancy |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 328 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 143 2316 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Blue, Red |
| Motifs | The little Prince |
| Event | Leisure time, Birthday, Pregnancy |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 328 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Immerse yourself in the world of the Little Prince with the Le Petit Prince Airplane cuddly mug. The enchanting design of this mug features the Little Prince and his airplane, inspired by Antoine de Saint-Exupéry's famous tale. Made from high-quality porcelain, this mug offers you a journey into a world full of fantasy and wisdom with every sip. Whether for your morning coffee or a relaxing tea in the evening, this mug always brings a touch of magic to your day. Also perfect as a gift for anyone who loves the Little Prince.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: light Blue, Red, Multicolored
Motif: The little Prince, Human
Occasion: Birthday, Freetime, Birth, Christening
Shape: snuggle mug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet