* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 143 2375 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored, Red |
| Motifs | Text, Flowers |
| Event | Leisure time, Love, Valentine's Day, Anniversary, Wedding, Marriage, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 328 g |
| Number of parts | 1 |
| Product no. | 11 1 143 2375 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored, Red |
| Motifs | Text, Flowers |
| Event | Leisure time, Love, Valentine's Day, Anniversary, Wedding, Marriage, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 328 g |
| Number of parts | 1 |
Discover the Love Potion cuddle mug by Julia Kluge and immerse yourself in romantic tea moments. This enchanting mug made from fine porcelain seduces with its loving design and invites you to linger over a fragrant tea. Whether alone or with a loved one, this mug creates a cozy atmosphere and is a wonderful gift for special people. Enjoy your break and experience how this mug enhances your tea time.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White, Rose, Multicolored
Motif: Plants, Love
Occasion: Birthday, Freetime, Love
Shape: snuggle mug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Extra tip: Breakfast board matching the mug
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet