* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 143 1599 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored, Green |
| Motifs | The little Prince |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 345 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 143 1599 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored, Green |
| Motifs | The little Prince |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 345 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
If, for example, you come at four o'clock in the afternoon, I can start being happy at three, says the fox to the little prince. This cuddly mug from the world of The Little Prince depicts the beloved children's book character with his two best friends. The enchanting illustration invites young and old to dream and is sure to put a smile on the face of your loved ones as a gift.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White
Motif: The little Prince
Occasion: Leisure
Shape: Snuggle Mugs
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet