* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 000 2742 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Multicolored |
| Motifs | Points, Stripes |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 326 mm |
| Height | 175 mm |
| Weight | 885 g |
| Number of parts | 4 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 000 2742 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Multicolored |
| Motifs | Points, Stripes |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 326 mm |
| Height | 175 mm |
| Weight | 885 g |
| Number of parts | 4 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Looking for the perfect mugs for a housewarming or as a gift? Then look forward to this 3-piece mug set in exotic summer tones, allowing every morning to start cheerfully with a coffee or tea in these beautiful mugs.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White, Colorful
Occasion: Leisure,
Design: Exotic Summer
Number of pieces: 1
Shape: Bone China Mug and Mega Mug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet