* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 17 5 800 0006 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White |
| Wide | 345 mm |
| Height | 95 mm |
| Filling content | 300 ml |
| Weight | 833 g |
| Number of parts | 4 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 17 5 800 0006 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White |
| Wide | 345 mm |
| Height | 95 mm |
| Filling content | 300 ml |
| Weight | 833 g |
| Number of parts | 4 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Attention coffee lovers! This set of two high-quality Bone China mugs in white is truly amazing! Not only does it stand out due to its excellent quality, but also because of the mug shape. These cups make every morning a great start. The set is delivered in a beautiful box labeled Coffee bar. Therefore, this set makes a wonderful gift!
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White
Occasion: Leisure
Shape: Bone China mug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
* Extra tip: Breakfast board matching the mug
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet