* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 17 5 800 0001 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White |
| Wide | 294 mm |
| Height | 70 mm |
| Filling content | 50 ml |
| Weight | 641 g |
| Number of parts | 4 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 17 5 800 0001 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White |
| Wide | 294 mm |
| Height | 70 mm |
| Filling content | 50 ml |
| Weight | 641 g |
| Number of parts | 4 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Ich habe das 2er Espressotassen-Set One (50ml) im Mokkahaus Münster gekauft und bin mit dem Aussehen, Qualität und Preis sehr zufrieden.
Hübsch verpackt in einem kleinen Geschenkkarton mit Broschüre... ein Must-Have für alle Kaffeeliebhaber... besonders als Ergänzung für die eigene Kaffeebar.
Sobald das Set wieder vorrätig ist, werde ich mir definitiv noch zwei Sets bestellen.