* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 12 1 143 E260 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 345 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 12 1 143 E260 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Black |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 132 mm |
| Height | 91 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 345 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Are cats your absolute favorite animal? Then this cat mug from Könitz Porzellan is just right for you. The pretty illustration shows the playful gang romping around on the outside of the mug. The combination of subtle black and the bright red collar sets the motif off perfectly. A particularly nice detail: the cat's tail becomes the handle. The mug is sure to make every cat lover smile while they enjoy tea, coffee or cocoa from the large vessel.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet