* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 2 057 1533 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Brown, White, Orange |
| Motifs | Animals, Plants, Guess how much I love you |
| Event | Leisure time, Birthday, Easter, Baptism |
| Wide | 131 mm |
| Height | 88 mm |
| Filling content | 450 ml |
| Weight | 225 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 2 057 1533 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Brown, White, Orange |
| Motifs | Animals, Plants, Guess how much I love you |
| Event | Leisure time, Birthday, Easter, Baptism |
| Wide | 131 mm |
| Height | 88 mm |
| Filling content | 450 ml |
| Weight | 225 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Do you know how much I love you? The sweet children's story is now immortalized on mugs from Könitz porcelain. Think back to your childhood and show how much your family and friends mean to you, following the example of the little and big bunny. The cooler season is beginning, the leaves are falling, it's fall. Snuggle up in a warm blanket indoors and enjoy your tea from the enchanting autumnal mug. The lovely tea or coffee mugs are particularly suitable as a birthday present or simply as a small gift in between. The mug is made from fine bone china.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs