* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 134 1746 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | Multicolored, Black |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Love, Valentine's Day, Anniversary, Wedding, Marriage |
| Wide | 121 mm |
| Height | 101 mm |
| Filling content | 380 ml |
| Weight | 335 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 134 1746 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | Multicolored, Black |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Love, Valentine's Day, Anniversary, Wedding, Marriage |
| Wide | 121 mm |
| Height | 101 mm |
| Filling content | 380 ml |
| Weight | 335 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Good mood at the breakfast table. Power Art shines with floral patterns in bright, colorful colors. Bright red conveys positive emotions and stimulates the senses. Due to its size, the mug is not only ideal for coffee, but also for tea or cocoa. The cups are also made of high-quality porcelain and are decorated by hand.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet