* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 12 1 100 E739 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Red, Rose |
| Motifs | Hearts, Text |
| Event | Leisure time, Love, Valentine's Day, Anniversary, Wedding, Marriage, Birthday |
| Wide | 128 mm |
| Height | 105 mm |
| Filling content | 410 ml |
| Weight | 310 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 12 1 100 E739 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White, Red, Rose |
| Motifs | Hearts, Text |
| Event | Leisure time, Love, Valentine's Day, Anniversary, Wedding, Marriage, Birthday |
| Wide | 128 mm |
| Height | 105 mm |
| Filling content | 410 ml |
| Weight | 310 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Whether for Mothers Day, Valentines Day, a gift for your best friend or as a Christmas gift - This beautiful mug with a tree resembling a heart draws all the attention! Just as love grows over time, the mug reflects this with this tree thats grows and gets larger over time. This is why the mug is cakkes Love Grows . Additionally, it is customizable with a name on the inside, making it even more personal gift.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White
Occasion: Leisure, Mothers Day, Valentines Day
Design: Heart tree
Shape: Wunderbar
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet