* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 2 057 2669 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Red, Green |
| Motifs | Plants |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 131 mm |
| Height | 89 mm |
| Filling content | 425 ml |
| Weight | 223 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 2 057 2669 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Red, Green |
| Motifs | Plants |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 131 mm |
| Height | 89 mm |
| Filling content | 425 ml |
| Weight | 223 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
A small seed grows into a wonderful flower - every gardener knows the fascination of watching your own plants grow and helping them to thrive as best as possible. Anyone who wants to take a trip to a natural paradise for breakfast will love this beautiful flower mug from Könitz Porcelain. It shows a detailed illustration of red peonies. Made from high-quality bone china, the mug is an ideal gift for any nature lover and gardener.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet