* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 2 057 2708 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 131 mm |
| Height | 88 mm |
| Filling content | 450 ml |
| Weight | 225 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 2 057 2708 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 131 mm |
| Height | 88 mm |
| Filling content | 450 ml |
| Weight | 225 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Colorful watercolor bubbles decorate the Könitz Bone China mug Colourful Cast . With its variety of colors and wild pattern, it is sure to bring a good mood into everyday life.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Lovely quality fine porcelain with a gorgeous colourful bubbly design. They reminded me of younger, more artistic, happy times in my life….
Disaster! I dropped & broke both mugs! 🥴
I miss them. No other mugs are as satisfying …. Breakfast is not the same…. Am ordering more today….😊👍