* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 330 0873 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | Brown, White, Black |
| Motifs | Text, Coffee |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 127 mm |
| Height | 110 mm |
| Filling content | 490 ml |
| Weight | 460 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 330 0873 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | Brown, White, Black |
| Motifs | Text, Coffee |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 127 mm |
| Height | 110 mm |
| Filling content | 490 ml |
| Weight | 460 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Brown coffee beans in harmony with the word Coffee , spread across the mug, give the mug charm. The high-quality porcelain is tasteless and ensures that hot drinks stay hot for longer. The mugs make a great gift for yourself or your best friend or girlfriend.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet