* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 7 275 2046 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Brown, White, Multicolored |
| Motifs | Asterix & Obelix, People |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 123 mm |
| Height | 92 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 290 g |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 7 275 2046 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | Brown, White, Multicolored |
| Motifs | Asterix & Obelix, People |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 123 mm |
| Height | 92 mm |
| Filling content | 400 ml |
| Weight | 290 g |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Immerse yourself in the world of Asterix with the A L'attaque mug from Könitz. Made from high-quality porcelain, this mug holds 400 ml and is perfect for your coffee, tea, or any other refreshment. The vibrant design features the brave Gauls ready for their next adventure against the Romans, and inside the mug is the motivating phrase A L'attaque . Dishwasher and microwave safe, this mug is not only practical but also a perfect gift for all Asterix fans. Delight yourself and your friends with a touch of comic history in your daily life.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: multicolored
Motif: Asterix
Occasion: breakfast, office, gift, birthday
Number of pieces: 1
Shape: Coffee & Tea mug
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs