* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 12 1 195 E627 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Sports |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 136 mm |
| Height | 100 mm |
| Filling content | 580 ml |
| Weight | 480 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 12 1 195 E627 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan/Porcelain |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Sports |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 136 mm |
| Height | 100 mm |
| Filling content | 580 ml |
| Weight | 480 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Sports is healthy, fun, and keeps you young. Whether you play football in a team, go for a run alone in the woods, or relax with yoga, we have the perfect mug for everyone. Serving as a statement piece in the office or as a gift for footballers and other sports enthusiasts, each of these mugs with its vibrant colors catches the attention of all. Additionally, this mug is also customizable.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White
Occasion: Leisure
Design: Yoga
Shape: Coffee-Tea cup
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet